Przeskocz do treści

Logo zawodów1. CEL

  • Uczczenie 60.rocznicy powstania PTTK;
  • Uczczenie 40.rocznicy pierwszych zawodów na orientację organizowanych przez PTTK Radom;
  • Dobra zabawa na świeżym powietrzu;
  • Popularyzacja turystycznych marszy na orientację jako doskonałej formy aktywnego wypoczynku;
  • Nauka i praktyczny sprawdzian umiejętności posługiwania się mapą w terenie;
  • Rozegranie pierwszej rundy Pucharu Ziemi Radomskiej w MnO 2010
  • Poznanie uroków Puszczy Kozienickiej;
  • Spotkanie sympatyków InO i ich integracja;
  • Umożliwienie zdobywania odznaki imprez na orientację;
  • Propagowanie wieloetapowych InO w środowisku radomskim

2. TERMIN I MIEJSCE IMPREZY

16 stycznia 2010, Jedlnia Letnisko

3. ORGANIZATOR

Klub Imprez na Orientację "SKRÓTY" działający przy OM PTTK Radom

4. ZESPÓŁ ORGANIZACYJNY

Kierownik Imprezy: Piotr Zgoda

Sędzia Główny: Bogusław Ciastek PInO 439

Budowniczowie tras:

Etap szkoleniowy - Piotr Zgoda PInO 568
Etap II TP oraz EI TZ - Piotr Zgoda
Etap I TP oraz EII TZ - Bogusław Ciastek

Obsługa startu i mety: Konrad Bielecki, Tadeusz Ciastek, Wiesław Złotko

5. FORMA I KATEGORIE

etap nazwa długość czas PK pkt. OInO uwagi
szkolenie Szkolenie 1300 m 60'+15' 6+3 LOP 1
I TP O!-górki 3400 m 110'+30' 12 2 PZR*
II TP Rezerwat Jedlnia 4000 m 120'+30' 12 2 PZR
I TZ Rezerwat Jedlnia 4000 m 120'+30' 10 2 PZR
II TZ O!-górki 3800 m 110'+30' 11 2 PZR

* PZR - etap zaliczany do klasyfikacji Pucharu Ziemi Radomskiej w Marszach na Orientację 2010

6. PROTESTY I ODWOŁANIA

Wpłynął jeden protest dotyczący PK 5 na etapie 1 TZ. W wycinku kreski spadu skarpy zostały przedstawione w odwrotnym kierunku niż w rzeczywistości, przez co odnalezienie tego miejsca stało się nie możliwe. Protest przyjęto, PK 5 został anulowany.

7. PODZIĘKOWANIA

  • dla Leśnictwa Jedlnia, za użyczenie terenu na zorganizowanie mety zawodów oraz rozpalenie ogniska
  • dla Michała KowalczewskiegoMirosława MarkaPawła MichnoBartosza Tyczyńskiego, za przeprowadzenie etapu szkoleniowego dla początkujących

8. UCZESTNICY

  • TP  22 zespoły 60 uczestników
  • TZ 9 zespołów  13 uczestników

Jak na radomską imprezę przystało, uczestnicy przyjechali do nas z:

  • Białobrzegów - 8 osób
  • Janikowa k. Kozienic - 10 osób
  • Kolbuszowej k. Rzeszowa - 3 osoby
  • Lublina - 7 osób
  • Nowej Dęby - 1 osoba
  • Przybysławic k. Puław - 13 osób
  • Warszawy -3 osoby

9. NAGRODY

  • Puchar dla najlepszej drużyny w kategorii TP oraz TZ
  • Bezpłatny start dla zwycięzców obu kategorii w Wiosennych 2x2
  • Dyplomy za miejsca 1-6 w obu kategoriach

Wszystkie puchary i dyplomy zostaną wręczone podczas Wiosennych 2x2, 13 marca 2010r.

10. POGODA

To już chyba będzie tradycją. Podobnie jak na ubiegłorocznych Zimowych 2x2 było mroźno (symboliczne -5 °C) i słonecznie.

11. POTWIERDZENIE DO OTP*

Jedlnia Let. PKP - Kolonka - Mysie Górki - Siczki zapora - Kolonka - Jedlnia Let. PKP (12km)
*zainteresowanych proszę o zabranie książeczek OTP na kolejną imprezę w celu uzyskania potwierdzenia.

Dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne nasze imprezy!

Kategoria TZ

Miejsce nr zespołu Imię i nazwisko Miejscowość Etap 1 Etap 2 Po etapie 2
PK PP M PK PP M PP M
1 100 Tomasz Gronau Warszawa 115 1000.00 1 58 966.67 7 1966.67 1
2 108 Mirosław Marek Paweł Michno Salamandra Kolbuszowa 183 924.44 2 25 1000.00 1 1924.44 2
3 105 Łukasz Motylski Damian Bajor Salamandra Kolbuszowa 203 902.22 3 25 1000.00 1 1902.22 3
4 101 Stanisław Łuć Pielgrzym Warszawa 210 894.44 4 38 986.87 4 1881.31 4
5 104 Marzena Kawałek Damian Grzybowski Lublin 305 788.89 5 55 969.70 6 1758.59 5
6 106 Kowalczewski Michał Skróty Radom 345 744.44 6 30 994.95 3 1739.39 6
7 103 Sławomir Juraszewski Inochodziec Lublin 349 740.00 7 49 975.76 5 1715.76 7
8 107 Katarzyna Gorgol Paweł Jamroz Lublin 446 632.22 8 164 859.60 8 1491.82 8
9 102 Mariusz Siwiec Warszawa 555 511.11 9 825 191.92 9 703.03 9

UWAGA: został zgłoszony protest do PK 5 na etapie 1. "na mapie uczestników skarpa miała kreski spadu w przeciwnym kierunku niż w rzeczywistości, dlatego nie można było odnaleźć takiego miejsca w terenie".

ROZSTRZYGNIĘCIE: PK 5 został anulowany

Kategoria TP

Miejsce nr zespołu Imię i nazwisko Miejscowość Etap 1 Etap 2 Po etapie 2
PK PP M PK PP M PP M
1 8 Piotr Nowakowski Kuba Kowalczewski Martyna Plesiewicz ZS Muzycznych Radom 0 1000.00 1 25 1000.00 1 2000.00 1
2 18 Marzena Jaśkiewicz       Aneta Deptuła Iza Walkiewicz Wojciech Korczak Radom, Jedlnia Let. 70 935.19 3 122 910.19 3 1845.37 2
3 15 Paweł Mańko Przybysławice 50 953.70 2 155 879.63 4 1833.33 3
4 6 Artur Kukuryk Monika Tarkowska Kukuryk Lublin 195 819.44 9 75 953.70 2 1773.15 4
5 16 Adrian Jarosiński Aleksander Binek Kacper Dubisz      Paweł Szymczyk ZS Muzycznych Radom 135 875.00 6 375 675.93 7 1550.93 5
6 19 Wioletta Ziemnicka ZS w Białobrzegach 180 833.33 7 350 699.07 6 1532.41 6
7 10 Maciej Sobstyl Andreas Wolski ZS w Białobrzegach 239 778.70 11 338 710.19 5 1488.89 7
8 9 Jakub Rzeczkowski Arek Sułkowski Mateusz Simbor ZS w Białobrzegach 209 806.48 10 415 638.89 8 1445.37 8
9 5 Kasia Kowalska Ola Krawczyk Kamila Gogacz Kamila Seroka SP Janików 87 919.44 4 615 453.70 10 1373.15 9
10 1 Julita Zbojna Anna Lewandowska SKKT PTTK "Szkwał" 120 888.89 5 640 430.56 13 1319.44 10
11 4 Sebastian Gregorczyk Piotr Szczypior Wojciech Maciejewski Łukasz Przychodzeń SP Janików 184 829.63 8 615 453.70 10 1283.33 11
12 20 Maja Domańska Karolina Niziołek Paulina Tura Eliza Kołodziejczyk ZS Muzycznych Radom 305 717.59 12 690 384.26 15 1101.85 12
13 2 Grzegorz Stasiak Kacper Czarnecki SKKT PTTK "Szkwał" 510 527.78 15 615 453.70 10 981.48 13
14 3 Łukasz Pachocki Emil Krzyżanowski Adam Kawęka SKKT PTTK "Szkwał" 532 507.41 16 705 370.37 16 877.78 14
16 17 Katarzyna Zgoda Halina Zgoda Piotr Pacyna Radom 356 670.37 13 NKL 0.00 19 670.37 16
15 14 Marek Łuczywek Kuba Zawisza Sylwia Filipek Przybysławice 661 387.96 18 665 407.41 14 795.37 15
18 7 Kinga Wrocławska Maja Żuchowska Anna Bielec ZS Muzycznych Radom 915 1.00 20 610 458.33 9 459.33 18
17 22 Ola Dybalska Asia Nowak Zygmunt Dybalski Radom 490 546.30 14 NKL 0.00 19 546.30 17
21 12 Sylwia Kamińska Aleksandra Witek Ola Bogusz Przybysławice 731 1.00 20 835 250.00 17 251.00 21
19 21 Anna Kochańczyk Magda Krupa ZS Muzycznych Radom 615 430.56 17 NKL 0.00 19 430.56 19
20 13 Michał Krasucki Krzysztof Ścibura Krystian Pietras Przybysławice 710 342.59 19 1045 55.56 18 398.15 20
22 11 Marcelina Gniot Klaudia Pec Przybysławice 835 1.00 20 NKL 0.00 19 1.00 22

 

Pobierz regulamin w wersji PDF

Logo imprezy

1. CELE

  • popularyzacja turystycznych Imprez na Orientację (InO) jako doskonałej formy aktywnego wypoczynku
  • nauka i praktyczny sprawdzian umiejętności posługiwania się mapą w terenie
  • uczczenie 60.rocznicy powstania PTTK
  • uczczenie 40.rocznicy pierwszych zawodów na orientację organizowanych przez PTTK Radom
  • dobra zabawa na świeżym powietrzu
  • spotkanie sympatyków InO i ich integracja
  • umożliwienie zdobywania Odznaki InO,

2. TERMIN I MIEJSCE IMPREZY

16 stycznia 2010, Jedlnia Letnisko - Leśniczówka Jedlnia ul. Kolonka 17

3. ORGANIZATORZY

OM PTTK Radom im ks. Jana Wiśniewskiego
Klub Imprez na Orientację "SKRÓTY" Radom

4. KOMITET ORGANIZACYJNY

Kierownik imprezy - Piotr Zgoda
Sędzia Główny - Bogusław Ciastek, PInO 439
Budowniczowie tras: Bogusław Ciastek, Piotr Zgoda PInO 568
Obsługa startu, mety: członkowie i sympatycy KInO "Skróty"

5. FORMA I KATEGORIE

  • szkolenie, wg zapotrzebowania
  • kat. TP "Początkujący" (2 etapy dzienne) - dla urodzonych po 1991 roku, (zespoły 1-2 osobowe), 2x 2 pkt na OInO,
  • kat. TZ* "Zaawansowani" (2 etapy dzienne) - dla urodzonych w 1990 r. i wcześniej (zespoły 1-2 osobowe) 2 x 2 pkt na OInO,

* jeżeli Zimowe 2x2 otrzymają rangę TMWiM, uruchomimy kategorię: TJ, TS

6. TEREN

Teren leśny, liczne wydmy. Trasy o długości do 3 km. Plecaki można będzie zostawić w bazie imprezy.

7. MAPY

  • TP - etap I: pełna mapa, etap II mapa lekko przekształcona. cała trasa zabezpieczona przed ewentualnym zgubieniem się
  • TZ - mapa nietypowa, czyli tak jak InOwcy lubią najbardziej

8. ZGŁOSZENIA :

Drogą elektroniczną: klub@skroty.eu.org
Telefonicznie: 661 702 673 (9-22)
Pisemnie w OM PTTK Radom, Traugutta 46/48 (wg wzoru: DOC lub PDF)

Prosimy o zgłoszenia do 11.01.2010, po terminie wpisowe wzrasta o 50% i nie gwarantuje pełnych świadczeń.
Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko, kategorie, wiek uczestnika, nr legitymacji PTTK, PInO, numer telefonu, adres email, ilość osób do szkolenia;
Ilość miejsc nieograniczona!

9.WPISOWE

Kadra PTTK - 5zł
Członkowie PTTK - 6 zł
Nie zrzeszeni w PTTK - 8zł

10.ŚWIADCZENIA

  • upominki i dyplomy dla najlepszych
  • okolicznościowa naklejka
  • komplet map dla każdego uczestnika
  • kiełbaska do ogniska
  • potwierdzenie punktów do OInO oraz OTP,
  • weryfikacja OInO (do małej złotej włącznie)
  • protokół z zawodów dla zespołów (wersja pdf)

11. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

  • każdy zespół powinien posiadać: kompas oraz przybory do pisania i kreślenia
  • zgłaszający jest zobowiązany ubezpieczyć uczestników
  • impreza odbędzie się bez względu na pogodę;
  • za szkody wynikłe wobec uczestników jak i osób trzecich organizator nie odpowiada;
  • zgłoszenie po terminie nie gwarantuje pełnych świadczeń;
  • osoby zgłoszone, ale nieobecne na imprezie tracą prawo do świadczeń i zwrotu wpisowego;
  • na imprezie obowiązuje punktacja Komisji InO ZG PTTK;
  • osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć pod opieką dorosłego Opiekuna;
  • obowiązkiem uczestnika jest przestrzeganie zasad Karty Turysty, Kodeksu Drogowego oraz Fair Play.

Ostateczna interpretacja niniejszego regulaminu należy do Organizatorów.
Szczegółowe i aktualne informację będą publikowane na stronie www.skroty.eu.org

12. PROGRAM IMPREZY

Sobota 16 stycznia 2010

  • 08.30 - przyjmowanie uczestników
  • 09.30 - start etapu I wszystkich kategorii
  • 12.00 - start etapu II wszystkich kategorii
  • 15.00 - zakończenie zawodów

ZAPRASZAMY