Przeskocz do treści

59 Ogólnopolski Nocny Rajd Świętokrzyski

Już po raz drugi zapraszamy na Trasę na Orientację podczas Świętokrzyskiego Rajdu Nocnego. Przygotowaliśmy dla Was trasę o długości około 14 kilometrów (odległość mierzona w linii prostej między punktami kontrolnymi). Do wyboru trzy kategorie - dla zaawansowanych, średnio-zaawansowanych oraz T-GPS (dla tych, którzy chcą przejść trasę wspomagając się urządzeniami do nawigacji satelitarnej).

Pobierz główny regulamin Rajdu (PDF)

Rajd Nocny - logo59 Ogólnopolski Nocny Górski Rajd Świętokrzyski

Ciekoty 2013

15/16 czerwca 2013

Regulamin Techniczny Trasy na Orientację

Organizator Trasy na Orientację

Klub Imprez na Orientację "Skróty" przy Oddziale Miejskim PTTK w Radomiu

Miejsce i termin imprezy

 • Impreza odbędzie się w nocy 15/16 czerwca 2013
 • Start i meta imprezy znajduje się przy Centrum Edukacyjnym Szklany Dom w Ciekotach


Pokaż 59 Nocny Rajd Świętokrzyski na większej mapie

Mapa

Mapa trasy składa się ze schematu przejścia w skali 1:60000 oraz wycinków mapy w skali 1:10000 z dokładną lokalizacją punktów kontrolnych. Schemat przejścia został wykonany z wykorzystaniem fragmentu mapy "Góry Świętokrzyskie" wydawnictwa "Compass". Na schemacie przejścia zaznaczona jest lokalizacja wycinków mapy w skali 1:10000. Uczestnicy mają za zadanie dotrzeć do miejsca lokalizacji wycinka, korzystając ze schematu przejścia i na podstawie mapy 1:10000 odnaleźć w terenie właściwy punkt kontrolny. Należy się oczywiście spodziewać punktów stowarzyszonych 😉

Długość trasy dla wszystkich kategorii mierzona w linii prostej między punktami kontrolnymi wynosi około 14 kilometrów. Mniej wytrwali będą mieli możliwość "skrócenia" trasy.

Kategorie

 • Kategoria TZ
  Trasa dla zaawansowanych, bez taryfy ulgowej, 2 punkty do OInO
 • Kategoria TU
  Trasa dla średniozaawansowanych z pewnymi ułatwieniami, 2 punkty do OInO
 • Kategoria T-GPS
  Niektórzy uczestnicy zeszłorocznej edycji Rajdu na własnej skórze przekonali się, że precyzyjna nawigacja na mapie w skali 1:60000 nie jest prostym zadaniem. Dlatego aby ułatwić start niezbyt zaawansowanym uczestnikom, wprowadziliśmy kategorię T-GPS, na której dozwolone jest korzystanie z urządzeń nawigacji satelitarnej. Startujący otrzymają koordynaty PK naniesionych na schemat przejścia (1:60000) i pozostanie im "jedynie" odnaleźć właściwy PK na podstawie wycinka 1:10000.
  Dodatkowym ułatwieniem będzie tu możliwość skorzystania z cyfrowej wersji mapy "Góry Świętokrzyskie" (schemat przejścia) dla urządzeń nawigacji satelitarnej (np. telefon komórkowy). Mapę można zakupić w sklepie internetowym wydawnictwa "Compass" (http://compass.krakow.pl) - zainteresowani uczestnicy zaopatrują się w mapę we własnym zakresie.

Ze względu na ułatwienia tylko 1 punkt do OInO 🙁

Warunki uczestnictwa

 • Zgłoszenia na trasę zgodnie z Regulaminem Rajdu dostępnym na stronie Oddziału MIejskiego PTTK w Radomiu (http://radom.pttk.pl)
 • Uczestników trasy na orientację obowiązuje regulamin główny i tylko jego postanowienia są obowiązujące.

Program

 • 21:00 - przyjmowanie uczestników trasy na orientację w Ciekotach
 • 22:00 - start pierwszego zespołu
 • 6:00 - zakończenie imprezy (uprasza się uczestników o zejście z trasy przez zakończeniem)

Inne informacje

 • Tradycyjnie nie zapewniamy nagród i dyplomów dla najlepszych - jedyną nagrodą będzie satysfakcja z pokonania dość długiej trasy w nocnych warunkach.
 • Punktacja według przepisów KInO ZG PTTK. Niemniej jednak nie jesteśmy pewni czy uda nam się sprawdzić wszystkie karty przed zakończeniem Rajdu.
 • Dla zmotoryzowanych istnieje możliwość pozostawienia samochodów w pobliżu
  startu/mety. Dla tych co nie zamierzają spacerować przez całą noc lub chcą się przespać
  przed powrotem do domu możliwość rozbicia namiotu. Z zastrzeżeniem, że organizatorzy
  nie biorą odpowiedzialności za pozostawione rzeczy i samochody (choć dołożymy
  wszelkich starań, aby nic nie zginęło).
 • Dodatkowe informacje u kierownika trasy: e-mail btyczynski@live.com lub telefon 691415328. Zachęcamy również do odwiedzania strony www.skroty.eu.org, gdzie na bieżąco będą zamieszczane informacje dotyczące Trasy.