Przeskocz do treści

60 Ogólnopolski Nocny Rajd Świętokrzyski – Trasa InO

Już po raz trzeci zapraszamy na Trasę na Orientację podczas Świętokrzyskiego Rajdu Nocnego. Tradycyjnie przygotowaliśmy dla Was trasę o długości około 17 kilometrów (odległość mierzona w linii prostej między punktami kontrolnymi). Do wyboru trzy kategorie - dla zaawansowanych, średnio-zaawansowanych oraz T-GPS (dla tych, którzy chcą przejść trasę wspomagając się urządzeniami do nawigacji satelitarnej).

pobierz główny regulamin Rajdu (Ms Word)
OM PTTK Radom - strona główna organizatora

Rajd Nocny - logo 60 Ogólnopolski Nocny Górski Rajd Świętokrzyski

Samsonów 2014

14/15 czerwca 2014

Regulamin Techniczny Trasy na Orientację

1. Organizator Trasy na Orientację

Klub Imprez na Orientację „Skróty” przy Oddziale Miejskim PTTK w Radomiu

2. Miejsce i termin imprezy

Impreza odbędzie się w nocy 14/15 czerwca 2014

Start i meta imprezy znajduje się przy przy Zabytkowej Hucie „Józef” w Samsonowie

3. Budowa tras

 • trasa główna - Bartosz Tyczyński (PInO 405)
 • mini InO - Bogusław Ciastek (PInO 439)

Logo - wydawnictwo Compass

4. Mapa

Mapa trasy składa się ze schematu przejścia w skali 1:60 000 oraz wycinków mapy w skali 1:10 000 z dokładną lokalizacją punktów kontrolnych. Schemat przejścia został wykonany z wykorzystaniem fragmentu mapy "Góry Świętokrzyskie" wydawnictwa "Compass". Na schemacie przejścia zaznaczona jest lokalizacja wycinków mapy w skali 1:10 000. Uczestnicy mają za zadanie dotrzeć do miejsca lokalizacji wycinka, korzystając ze schematu przejścia i na podstawie mapy 1:10 000 odnaleźć w terenie właściwy punkt kontrolny. Należy się oczywiście spodziewać punktów stowarzyszonych 😉

Długość trasy dla wszystkich kategorii mierzona w linii prostej między punktami kontrolnymi wynosi około 17 kilometrów. Mniej wytrwali będą mieli możliwość "skrócenia" trasy.

Ponieważ koncepcja trasy jest podobna do zeszłorocznej, zachęcamy do zapoznania się z wyglądem map z poprzedniego roku, dostępnych pod adresem:

http://skroty.eu.org/imprezy2013/nocny/mapy.htm

5. Mini InO

Tradycyjnie wzorem innych imprez na mecie dla wszystkich chętnych uczestników Rajdu (nie tylko trasy na orientację) rozegrany zostanie etap mini-InO. Mapa pełna chociaż lekko przekształcona. Jej pokonanie nie powinno zająć więcej niż 15 min. Mini InO może stanowić dobre uzupełnienie czasu w oczekiwaniu na zakończenie Imprezy. Początkujący uczestnicy mogą uzyskać od organizatorów trasy InO krótkie wprowadzanie celem zapoznania z zasadami zabawy. 1 pkt od odznaki OInO

6. Teren

Teren górzysty, zalesiony, miejscami trudno przebieżny.

7. Kategorie

 • Kategoria TZ - Trasa dla zaawansowanych, bez taryfy ulgowej, 2 punkty do OInO
 • Kategoria TU - Trasa dla średniozaawansowanych z pewnymi ułatwieniami, 2 punkty do OInO
 • Kategoria T-GPS
  Precyzyjna nawigacja na mapie w skali 1:60 000 nie jest prostym zadaniem. Dlatego aby ułatwić start niezbyt zaawansowanym uczestnikom, wprowadziliśmy kategorię T-GPS, na której dozwolone jest korzystanie z urządzeń nawigacji satelitarnej. Startujący otrzymają koordynaty PK naniesionych na schemat przejścia (1:60 000) i pozostanie im "jedynie" odnaleźć właściwy PK na podstawie wycinka 1:10 000. Dodatkowym ułatwieniem będzie tu możliwość skorzystania z cyfrowej wersji mapy "Góry Świętokrzyskie" (schemat przejścia) dla urządzeń nawigacji satelitarnej (np. telefon komórkowy). Mapę można zakupić w sklepie internetowym wydawnictwa "Compass" http://compass.krakow.pl - zainteresowani uczestnicy zaopatrują się w mapę we własnym zakresie. Dla zainteresowanych geocachingiem projekt trasy umożliwi odwiedzenie i możliwość odszukania kilku okolicznych skrzynek. Ze względu na ułatwienia tylko 1 punkt do OInO
 • Kategoria TO (Mini InO) – etap dodatkowy „poranny”, 1 punkt do OInO

8. Warunki uczestnictwa

Zgłoszenia na trasę zgodnie z Regulaminem Rajdu dostępnym na stronie Oddziału Miejskiego PTTK w Radomiu http://radom.pttk.pl

Uczestników trasy na orientację obowiązuje regulamin główny i tylko jego postanowienia są obowiązujące.

9. Program

 • 21:00 - przyjmowanie uczestników trasy na orientację w Samsonowie
 • 22:00 - start pierwszego zespołu
 • 6:00 - zakończenie imprezy (uprasza się uczestników o zejście z trasy przez zakończeniem)

10. Inne informacje

 • Tradycyjnie nie zapewniamy nagród i dyplomów dla najlepszych - jedyną nagrodą będzie satysfakcja z pokonania dość długiej trasy w nocnych warunkach.
 • Punktacja według przepisów KInO ZG PTTK. Niemniej jednak nie jesteśmy pewni czy uda nam się sprawdzić wszystkie karty przed zakończeniem Rajdu.
 • Dla zmotoryzowanych istnieje możliwość pozostawienia samochodów w pobliżu startu/mety. Dla tych co nie zamierzają spacerować przez całą noc lub chcą się przespać przed powrotem do domu możliwość rozbicia namiotu. Z zastrzeżeniem, że organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za pozostawione rzeczy i samochody (choć dołożymy wszelkich starań, aby nic nie zginęło).
 • Dodatkowe informacje u kierownika trasy: e-mail: btyczynski@live.com lub telefon 691 415 328. Zachęcamy również do odwiedzania strony www.skroty.eu.org gdzie na bieżąco będą zamieszczane informacje dotyczące Trasy.

Zapraszamy