Przeskocz do treści

Puchar Polski Młodzieży

PUCHAR POLSKI MŁODZIEŻY (TM)

www.ino.pttk.pl/mlodziez

Kalendarz Pucharu 2014 w wersji pdf

Regulamin Pucharu w wersji pdf

W 2014 roku Komisja Imprez na Orientację Zarządu Głównego PTTK postanowiła wprowadzić Puchar Polski Młodzieży.

Logo PPTM
Klasyfikacja dotyczy kategorii TM- osoby urodzone w latach 1998-2000, uogólniając to gimnazjaliści. Dopuszcza się start osób młodszych.

Roczny cykl Pucharu obejmuje 15 imprez rozsianych po całym kraju. W naszym regionie rangę otrzymały Maraton (w styczniu) i Jakuza (w listopadzie).

O ewentualnym sukcesie decyduje jedynie suma trzech najlepszych startów, a więc wystarczy tylko raz wyjechać poza region zamieszkania, aby walczyć o trofeum.

Szczegółowe informacje dotyczące Pucharu i jego imprez będą publikowane na specjalnie przygotowanej stronie www.ino.pttk.pl/mlodziez

Serdecznie polecamy udział w Pucharze Polski Młodzieży.

Korzystając z okazji, przypominam że od 1995 prowadzona jest klasyfikacja Pucharu Polski Juniorów. Dla osób urodzonych w latach 1995-97. Tutaj cykl obejmuje 8 imprez w roku, a o sukcesie decyduje strat w czterech z nich. Radomski Maraton jest również pierwszą rundą tego Pucharu.

Możliwe że rok 2015 przyniesie kolejne zmiany w formule Pucharu. Dlatego proszę o przesyłanie wszelkich uwag na ten temat. Sam będę zbierał informacje o startach uczniów szkół podstawowych i średnich wg formuły zaproponowanej dla kategorii TM.

Zapraszam do udziału

Piotr Zgoda
KInO ZG PTTK - Zespół d/s Młodzieży